15. Fetih ve Gençlik Buluşması

15. Fetih ve Gençlik Buluşması, 28 Mayıs Cumartesi günü Semerkand Kasr-ı Arifan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye genelinden dört bine yakın gencin katıldığı program, sabah namazının Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde kılınması ile başladı. Yıllar sonra Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde safları sıklaştıran gençlerin heyecanı görülmeye değerdi.

Daha sonra Kasr-ı Arifan Kültür Merkezi’ne gelen gençler, dinlendikten sonra Fetih Mevlidi’ni dinlediler. Topluca dua ettiler.

Saat 14:00’da itibaren etkinlik alanlarımızda coşku başladı. Geleneksel Okçuluk İstasyonu, 3D Sanal Tur İstasyonu, Formula 1 Simülatör İstasyonu, Dijital Bisiklet İstasyonu, Minigol İstasyonu, Ekipler Yarışıyor Kardeşlik Kazanıyor etkinlikleri gençlerimiz hem yarışıp hem de eğlendiler.

Saat 19:00’da ise Sadreddin Koç hocamızın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile sahne programımız başladı. Genel Başkanımız Ahmet Sözbilir, açılış konuşmasında “Bitmeyen Fetih; bir kimlik inşası, tarih şuuru, kendini bilmeye atıf ve kişinin öncelikle kendi kalbinin fatihi olması gerektiğine bir çağrıdır.” diyerek gençliğe fethin önemini anlattı.

Ardından Semerkand Vakfi Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Alarçin selamlama konuşmasında zihnimizi ve kalbimizi işgalden korumanın yollarından ve gerekliliğinden bahsetti. Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Kadıoğlu ise “Fethin Öyküsü” başlıklı konuşmasında “Günümüzde fethi nasıl anlamalıyız?”, “Bugün, fetihten nasibimize neler düşer?” sorularını cevapladı.

Konuşmalardan sonra İsmail Hakkı, “Bitmeyen Fetih Gösterisi” için sahne aldı. Enfes bir gösteriyle #BitmeyenFetih’in önemini vurguladı.

GENÇKON Yönetim Kurulu üyesi Abdulmecit Sökütlü “Sakarya Türküsü” şiirini, İzmit Mostar Gençlik İlahi ekibi “Bitmeyen Fetih” ilahisini seslendirdi.

Programımız Grup Ser’in, birbirinden güzel marş ve ilahilerinin yer aldığı konser ile son buldu.

Mayıs ayının Fetih ve Gençlik ayı olması münasebetiyle illerinde pek çok faaliyete imza atan gönüllülerimize ve 15. Fetih ve Gençlik Buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir